Manicure japoński – zabieg regenerujący paznokcie

Manicure japoński to zabieg, którego zadaniem jest wzmocnienie i odbudowanie zniszczonej, łamliwej i kruchej płytki paznokcia. Dodatkowo zabieg ten sprawdzi się u tych osób, które chcą zrobić przerwę w wykonywaniu manicure hybrydowego, aby zregenerować i naturalnie odżywić paznokcie.


Manicure japoński polega na wcieraniu naturalnych składników bogatych w witaminę A, E, keratynę, pyłek pszczeli oraz krzemionkę z morza japońskiego. Składniki te odżywiają i nabłyszczają paznokcie, a także poprawiają uszkodzoną ich strukturę.

manicure japoński, naturalny zabieg regenerujący paznokcie
Manicure japoński w LET'S MAKE-UP

Zabieg ten łączy się z pełnym manicurem. To oznacza, że przed nałożeniem produktów, przygotowuje się paznokieć do zabiegu. Najpierw manikiurzystka opiłowuje płytkę, następnie opracowuje skórki, a na koniec subtelnie matuje powierzchnie paznokcia. Gdy płytka paznokcia jest przygotowana, manikiurzystka przechodzi do wykonania manicure japońskiego. Nakłada pierwszy produkt, który jest w formie zielonej pasty i wciera jego niewielką ilość w płytkę paznokcia za pomocą polerki. Następnie, analogicznie wciera drugi produkt, który jest w formie pasty w kolorze różowym. Oba te produkty sprawiają, że paznokcie błyszczą, nadając im zdrowy i naturalny wygląd. Po wykonaniu manicure japońskiego nie rekomenduje się aplikowania lakieru, ponieważ paznokcie są silnie odżywione i natłuszczone. Dlatego po manicurze japońskim z