Poznaj tajniki manicure hybrydowego

Aktualizacja: lut 16

Manicure hybrydowy coraz bardziej zyskuje na popularności. Jego trwałość, piękne błyszczące wykończenie i błyskawiczny czas utwardzania to pokusa, której uległo już wiele z nas. Czym się różni ta metoda stylizacji paznokci od klasycznego malowania i czy z pewnością nam nie szkodzi? Na te i inne pytania odpowiada manikiurzystka LET’S MAKE-UP – Aleksandra Mitek.


Piękne zdobienia przy manicure hybrydowym
Manicure hybrydowy w Warszawie

Czym różni się manicure hybrydowy od manicure klasycznego?


Przygotowanie płytki w przypadku manicure klasycznego oraz manicure hybrydowego przebiega identycznie. Polega na opiłowaniu płytki, następnie opracowaniu skórek, a na koniec subtelnym zmatowieniu powierzchni paznokcia. Kolejnym krokiem jest nałożenie bazy, kolejno dwie lub trzy warstwy koloru w zależności od pigmentacji lakieru. Na sam koniec aplikowany jest top nabłyszczający. Czas trwania wykonania manicure jest identyczny. Jedyną różnicą w przypadku manicure hybrydowego i klasycznego jest czas suszenia. Manicure hybrydowy zaraz po utwardzeniu w lampie dual led jest trwały i gotowy. Manicure wykonany lakierem klasycznym nie jest utwardzany w lampie, z tego powodu wymaga dłuższego czasu na wyschnięcie, co może zniechęcać niektóre klientki.

Kolejną zaletą manicure hybrydowego, jest możliwość wykonania od minimalistycznych do bardziej abstrakcyjnych zdobień w przeróżnych wariacjach kolorystycznych. Manicure hybrydowy utrzymuje się nawet do miesi