Henna pudrowa – zdrowe i trwałe podkreślenie brwi

Henna pudrowa to najpopularniejszy zabieg w salonie LET’S MAKE-UP. To co go charakteryzuje to przede wszystkim możliwość zabarwienia skóry, co ładnie wypełnia luki oraz daje efekt pełnych brwi.

henna pudrowa

Henna pudrowa to rodzaj powrotu do korzeni, ponieważ jest to w pełni naturalny barwnik uzyskiwany z rośliny lawsonia. Proszek miesza się z wodą, co odróżnia go od popularnych w salonach farbek do farbowania brwi (potocznie zwanych henną żelową, choć z samą henną nie mają zbyt wiele wspólnego), które rozrabia się w utleniaczu. Działanie na bazie wody jest o wiele zdrowsze, ponieważ regularne utlenianie włosków utleniaczem osłabia je i w dłuższej perspektywie rozjaśnia.

Możliwość zabarwienia skóry z równoczesnym przyciemnieniem włosków sprawia, że brwi wyglądają na co dzień jak umalowane cieniem. Aby oprawa oczu naszych klientek wyglądała perfekcyjnie, zabieg rozpoczynamy od wymierzenia geometrii brwi. To pozwala nam na dobranie kształtu odpowiednio do proporcji twarzy i oka oraz uzyskanie jak najbardziej symetrycznego efektu. Kształt jest zawsze konsultowany z klientką przed oraz w trakcie usługi. Uwzględniamy również naturalny charakter brwi – unikamy wyrównywania ich na siłę wbrew temu gdzie rosną włoski, aby nie usuwać ich zbyt wiele.

Henna pudrowa jest niezwykle trwała – efekt na skórze utrzymuje się do dwóch tygodni, a na włoskach do półtora miesiąca. Trwałość efektu jest zależna od koloru henny, typu cery oraz pielęgnacji.

Odpowiedz