Higiena i sposób pracy

< powrót do Manicure

1.    Dezynfekcja i sterylizacja narzędzi

Odpowiednio przygotowane narzędzia to podstawa. Wszystkie metalowe akcesoria jak cążki czy frezy zostają poddane oczyszczeniu w specjalnej myjce ultradźwiękowej, która poprzez swoją technologię oraz specjalistyczny środek czyszczący dociera do najdrobniejszych miejsc i pozostawia narzędzie czyste. Następnie przeprowadzamy proces sterylizacji w profesjonalnym autoklawie. Jest to taka sama technologia jaką wykorzystuje się przy chirurgii czy w gabinetach stomatologicznych. Cążki oraz frezy są sterylizowane odpowiednich pakietach, które są otwierane dopiero przy klientce.

2.     Jednorazowe pilniki oraz patyczki

Narzędzia służące do obróbki skórek i paznokci, które nie są wykonane ze stali i nie można ich wysterylizować są używane przez nas jednorazowo. Dotyczy to przede wszystkim pilników i drewnianych patyczków do skórek. Po zakończonym zabiegu klientka dostaje od nas te akcesoria. Może ich używać samodzielnie w domu lub przynieść na następną wizytę, dzięki czemu dostanie 5zł zniżki. To higieniczne i równocześnie ekologiczne podejście.

3.     Bezpieczne stanowisko

Stanowisko do manicure jest dezynfekowane pomiędzy klientkami. Stylistka paznokci zawsze wykonuje usługi w rękawiczkach i maseczce ochronnej na twarzy.