Makijaż Cruelty Free

Od początku naszej działalności, chciałyśmy, aby kosmetyki na których będą wykonywane makijaże, bez wyjątku będą miały status cruelty free (CF). Podobnie jak pędzle, na których pracujemy są wyłącznie syntetyczne i wegańskie. Problem ze sprawdzeniem marek pod względem CF nie był prosty, ponieważ dostęp do informacji w zakresie testowania przez firmy kosmetyczne jest często przekłamywany lub zatajany.

Modelka z makijażem cruelty free

LET’S MAKE-UP ma już rok, a w salonie nadal trzymamy się założenia, że makijaże wykonywane są wyłącznie kosmetykami ze statusem CF. Większość miejsc usługowych działających w branżach beauty nie zwraca uwagi na tę kwestie, ponieważ temat testowania produktów na zwierzętach jest zwykle przemilczany lub nieznany.

W LET’S MAKE-UP przykładamy dużą wagę do tego tematu. Edukujemy naszych pracowników, a przede wszystkim naszych klientów. Rozmawiamy o kosmetykach, uświadamiamy jak ważny jest to problem, a przede wszystkim pokazujemy czym i jak łatwo zrobić makijaż na produktach CF.

Na polskim rynku znajdziecie wiele bardzo dobrych produktów do makijażu, między innymi takich marek jak: Affect, KOBO czy Wibo.

Poniżej podajemy strony, na których z łatwością sprawdzicie produkty marek, dzięki którym możecie wykonać makijaż cruelty free:

www.happyrabbitblog.pl

www.peta.org

Odpowiedz