Manicure japoński – zabieg regenerujący paznokcie

Manicure japoński to zabieg, którego zadaniem jest wzmocnienie i odbudowanie zniszczonej, łamliwej i kruchej płytki paznokcia. Dodatkowo zabieg ten sprawdzi się u tych osób, które chcą zrobić przerwę w wykonywaniu manicure hybrydowego, aby zregenerować i naturalnie odżywić paznokcie.

Manicure japoński polega na wcieraniu naturalnych składników bogatych w witaminę A, E, keratynę, pyłek pszczeli oraz krzemionkę z morza japońskiego. Składniki te odżywiają i nabłyszczają paznokcie, a także poprawiają uszkodzoną ich strukturę.

manicure japonski 1
Manicure japoński w LET’S MAKE-UP

Zabieg ten łączy się z pełnym manicurem. To oznacza, że przed nałożeniem produktów, przygotowuje się paznokieć do zabiegu. Najpierw manikiurzystka opiłowuje płytkę, następnie opracowuje skórki, a na koniec subtelnie matuje powierzchnie paznokcia. Gdy płytka paznokcia jest przygotowana, manikiurzystka przechodzi do wykonania manicure japońskiego. Nakłada pierwszy produkt, który jest w formie zielonej pasty i wciera jego niewielką ilość w płytkę paznokcia za pomocą polerki. Następnie, analogicznie wciera drugi produkt, który jest w formie pasty w kolorze różowym. Oba te produkty sprawiają, że paznokcie błyszczą, nadając im zdrowy i naturalny wygląd.

Po wykonaniu manicure japońskiego nie rekomenduje się aplikowania lakieru, ponieważ paznokcie są silnie odżywione i natłuszczone. Dlatego po manicurze japońskim zaleca się odczekać kilka dni z aplikowaniem jakichkolwiek produktów, takich jak lakier klasyczny czy hybrydowy.

Warto wiedzieć, że aby wykonać manicure japoński, manikiurzystka musi ocenić stan paznokci. Płytka paznokcia nie może być uszkodzona, zbyt cienka ani posiadać pęknięć. W momencie, kiedy zdecydujemy się na przerwę w robieniu manicure hybrydowego, nie należy samemu zdejmować hybrydy, a oddać się w ręce profesjonalnej manikiurzystki, która prawidłowo przygotuje paznokcie do zabiegu.

Należy pamiętać także o przeciwwskazaniach w wykonaniu manicure japońskiego, są to między innymi: grzybica, stany zapalne, niegojące się rany, przerwana ciągłość naskórka, brodawki, a także uszkodzona, zbyt cienka lub zbyt mocno spiłowana płytka paznokcia. Zaleca się, aby zabieg był powtarzany co około 2–3 tygodnie.

Odpowiedz