Poznaj tajniki manicure hybrydowego

Manicure hybrydowy coraz bardziej zyskuje na popularności. Jego trwałość, piękne błyszczące wykończenie i błyskawiczny czas utwardzania to pokusa, której uległo już wiele z nas. Czym się różni ta metoda stylizacji paznokci od klasycznego malowania i czy z pewnością nam nie szkodzi? Na te i inne pytania odpowiada manikiurzystka LET’S MAKE-UP – Aleksandra Mitek.

Czym różni się manicure hybrydowy od manicure klasycznego?

manicure hybrydowy
Manicure hybrydowy w Warszawie

Przygotowanie płytki w przypadku manicure klasycznego oraz manicure hybrydowego przebiega identycznie. Polega na opiłowaniu płytki, następnie opracowaniu skórek, a na koniec subtelnym zmatowieniu powierzchni paznokcia. Kolejnym krokiem jest nałożenie bazy, kolejno dwie lub trzy warstwy koloru w zależności od pigmentacji lakieru. Na sam koniec aplikowany jest top nabłyszczający. Czas trwania wykonania manicure jest identyczny. Jedyną różnicą w przypadku manicure hybrydowego i klasycznego jest czas suszenia. Manicure hybrydowy zaraz po utwardzeniu w lampie dual led jest trwały i gotowy. Manicure wykonany lakierem klasycznym nie jest utwardzany w lampie, z tego powodu wymaga dłuższego czasu na wyschnięcie, co może zniechęcać niektóre klientki.

Kolejną zaletą manicure hybrydowego, jest możliwość wykonania od minimalistycznych do bardziej abstrakcyjnych zdobień w przeróżnych wariacjach kolorystycznych. Manicure hybrydowy utrzymuje się nawet do miesiąca, ale rekomendujemy zdjęcie hybrydy po trzech tygodniach od założenia.

Czy manicure hybrydowy szkodzi płytce paznokcia?

Manicure hybrydowy nie szkodzi płytce paznokcia, pod warunkiem że zostanie prawidłowo przeprowadzony. Istotne jest, aby został wykonany przez wykwalifikowaną do tego osobę. Częstą obawą klientek jest kwestia utwardzania lakieru pod lampą. Warto zaznaczyć, że w trakcie utwardzania paznokci w lampie dual led nasza skóra nie jest narażona na działanie szkodliwych czynników. Utwardzanie jest bezpieczne.

Czego nie robić między wizytami mając hybrydę na paznokciach?

Przede wszystkim nie zrywać hybrydy. Jeżeli długość paznokcia zaczyna przeszkadzać jest za długa, nie zalecane jest także obcinać paznokcia, ponieważ może to uszkodzić manicure. Można delikatnie spiłować paznokcie, ale należy pamiętać, że niepoprawne wypiłowanie paznokci może zapowietrzyć hybrydę. Nie rekomenduje się także usuwać skórki.

Sposoby ściągania hybrydy.

Istnieją dwie główne metody ściągania hybrydy. Pierwsza metoda to użycie acetonu. Proces ściągnięcia lakieru hybrydowego za pomocą acetonu odbywa się następująco: delikatnie matowimy warstwę lakieru, moczymy wacik w acetonie, przykładamy do paznokcia i zawijamy wacik w folię aluminiową. Trzymamy tak zawinięte paznokcie przez kilkanaście minut, następnie resztkę ściągamy drewnianym patyczkiem lub radełkiem. Należy jednak pamiętać, że zbyt długie przetrzymywanie acetonu na paznokciu może uszkodzić jego płytkę.

Kolejną metodą jest użycie frezarki. Zdjęcie lakieru hybrydowego należy wykonać dedykowanym do tego frezem (np. diamentowym lub ceramicznym). Zdjęcie lakieru hybrydowego frezarką polega na delikatnym usunięciu masy hybrydowej, zachowując warstwę bazy na paznokciu. Dzięki czemu nie ma bezpośredniej ingerencji w płytkę paznokcia. Frezarka jest bezpieczną metodą zdejmowania hybrydy pod warunkiem, że czynność ta wykonywana przez doświadczoną i wykwalifikowaną do tego osobę.

Zdobienia w formie złotek w manicure hybrydowym
Zdobienia w formie złotek

Na co zwrócić uwagę podczas wykonywania manicure w salonie?

Manikiurzystka powinna przede wszystkim używać jednorazowych pilniczków i polerek. Dodatkowo, istotne jest aby narzędzia których używa były należycie wysterylizowane. To oznacza, że manikiurzystka przy kliencie wyciąga narzędzia z torebki papierowej do sterylizacji, które wcześniej przeszły proces sterylizacji w autoklawie. Warto zwrócić uwagę na kolor paska znajdującego się na torebce – pasek ten powinien mieć kolor szary. Warto również zwrócić uwagę na zachowanie ogólnej higieny, używanie rękawiczek jednorazowych oraz produktów do sterylizacji.

Manicure – trendy na jesień 2020

Królują przede wszystkim butelkowe zielenie, ciepła pomarańcz, brązy i musztarda. Te kolory często występują w wersji matowej. Częstym wyborem są także półtransparentne lakiery na których wykonywane są abstrakcyjne paski, kropki i inne wzorki w kolorach jesieni. Hitem sezonu są także akwarelowe plamy w odcieniach bursztynu. Ciekawym dodatkiem są złote płatki. Jeśli szukasz inspiracji, znajdziesz je na naszym Instagramie pod tym linkiem:

https://www.instagram.com/letsmakeup_pl/

Odpowiedz